2016-11-21

Irak és Törökország - Barangolás a kurdok földjén - Németh Dániel előadása

Az előadó így ír magáról: "23 éves megszállott utazó vagyok Pécsről. Főleg a kevésbé turisztikai vagy akár veszélyesnek tartott helyek iránt érdeklődöm.Tavaly végeztem az ELTE Földrajz szakán, azóta Norvégiában élek, hamarosan Afrikába utazom önkénteskedni. Elnökségi tagja voltam a budapesti Földrajzos Klubnak. Az utazásról: Márciusban, a kurd újév hetére időzítve utaztam Törökország kurdok által lakott, délkeleti, és Irak északkeleti részére. Az utazás 10 nap volt, ez alatt meglátogattam ősi romvárosokat, nyüzsgő piacokat, rendőr állomásokat (nem önszántamból), török, kurd és arab otthonokat. Láttam az Isis jelenlétének közvetett nyomait, a kurd újév ünneplését, a kurd nép elnyomottságát, porig rombolt házakat és gyönyörű vízeséseket. Helyieknél szálltam meg, stoppoltam és kaptam egy többé-kevésbé átfogó képet a kurd nép helyzetéről." Helyszín: Vasutas Művelődési Ház, 7621 Pécs, Váradi Antal u. 7/2. Előadás kezdete: 18:30. Az előadások változó hosszúságúak, általában 1-1,5 órásak.